Nejvýhodnější půjčky bez kontroly registru

Mít záznam v registru dlužníků (např. v registru SOLUS, který je asi nejznámější), není nic příjemného a v praxi to přináší spoustu komplikací.

Kromě toho, že je mnohem obtížnější sehnat půjčku, může vám zápis v registru přinést i další problémy – např. pokud budete chtít nový paušální tarif u mobilního operátora, nebo při objednání internetu či kabelové televize. Do registrů nahlížejí nejen úvěrové společnosti, ale i velcí operátoři a staré dluhy vám tam mohou pořádně zkomplikovat život.

Co se týká samotných půjček, záznam v registru sice je velkou komplikací, neplatí to ale úplně pro všechny typy úvěrů – u některých se do registrů vůbec nenahlíží, mnohé společnosti mají navíc svoji nabídku půjček přímo cílenou na tuto skupinu rizikových klientů. Jaké jsou tedy konkrétní možnosti?

V bance vám bez kontroly registru nepůjčí

U bank je situace jednoznačná – všechny banky se do registrů dívají a pokud máte v některém z nich záznam, bankovní úvěr prostě získat nemůžete. Bez ohledu na to, jak vysoký máte příjem, pro získání bankovní půjčky je nutné nemít v registrech dlužníků žádné záznamy. To ale neznamená, že se musíte s půjčkou rozloučit – jsou zde naštěstí ještě nebankovní poskytovatelé.

Mezi nebankovními společnostmi je nabídka naopak velmi pestrá

V nebankovním sektoru je obrovská konkurence a i přesto, že řada z nich registry kontroluje, je pořád velmi slušný výběr těch, kde půjčku získat můžete. Půjčky bez kontroly registru jsou převážně malé úvěry na kratší dobu (např. oblíbené SMS půjčky apod.), ale za určitých okolností můžete získat i vysokou půjčku – pokud máte možnost ručit nemovitostí, jsou pro vás možným řešením nebankovní půjčky se zajištěním. Výhodou je, že u některých vám může svou nemovitostí ručit i třetí osoba.

Které půjčky bez kontroly registru patří k nejlevnějším?

Jednoznačně nejlevnější jsou malé a rychlé půjčky do výplaty, které se pohybují v řádu několika tisíc a vrátit je musíte obvykle do jednoho měsíce. Spousta firem je totiž nabízí novým klientům zcela zdarma a tak pokud je splatíte včas, nezaplatíte ani korunu navíc. Patří mezi ně např. Ninja půjčka, CreditAir (ta má splatnost tři měsíce), Via SMS nebo CreditOn. Z dlouhodobějších úvěrů pak můžeme doporučit např. Provident Financial nebo Smart půjčku, z méně známých je zajímavou alternativou Tommy Stachi. Naopak např. taková Tesco půjčka sice je výhodná, ale se záznamem v registru ji získat nemůžete.

Přečtěte si také:  Propracované malé půjčky pro občany

Zjistit, zda máte v registru záznam si můžete i sami 

Nejste-li si sami jistí, zda v některém z registrů náhodou nemáte záznam, můžete si sami zažádat o výpis – alespoň budete vědět na čem jste. Požádat o výpis z registru lze např. u společnosti SOLUS, která provozuje nejznámější český registr, počítejte ale s tím, že výpis není zdarma. Po určité době lze dosáhnout i výmazu z registru, nejde to ale okamžitě, navíc je potřeba nejdříve splatit předchozí dluhy

Některé nabídky na půjčku bez registru jsou podvod

Lidé, hledající půjčku bez kontroly registru, jsou často zoufalí, protože je např. řada úvěrových společností odmítla a jakmile narazí na zajímavou nabídku, ihned na ni zareagují. Pokud i vy hledáte půjčku bez registru, buďte opatrní – jestliže po vás chtějí vysoký poplatek předem, nebo úvěr podmiňují zavoláním na placenou linku, jde s velkou pravděpodobností o podvod. Nejjistější je vybrat si úvěr s pomocí srovnávače půjček – weby, jakou jsou CoolPůjčky.cz nebo PůjčkyHned.cz jsou naprosto spolehlivé a najdete na nich pouze bezpečné a prověřené úvěry.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *